xfbchvb0
Služba monitoring serveru je určena výhradně zákazníkům našeho serverhostingu, vč. pronajatých serverů, kteří jej mohou využívat za symbolický poplatek 20 Kč měsíčně ke každému zařízení s vlastní IP adresou.

Dohledový systém umožňuje:

  • základní kontrolu dostupnosti IP (PING)
  • rozšířenou kontrolu síťových služeb (DNS, HTTP, IMAP, …)
  • zasílání informací na více adres nebo telefonů
Pokud využijete služeb našeho proaktivního monitoringu, budete o případném výpadku Vašeho serveru informováni během dvou minut pomocí emailu nebo prostřednictvím SMS.

Jak dohledový systém funguje?

Aby Váš mobil nebo e-mail nebyl zahlcen návalem zpráv se stavy o krátkdobé nedostupnosti (např. jeden ping), je dohled nastaven na cyklus jednoho poolu o délce 60 sec. Jestliže je zařízení v tuto chvíli nedostupné, zapíše se stav do systémového logu, ale informační zpráva se odesílá až v nedostupnosti druhého poolu.
Po výpadku a opětovném zprovoznění sledovaného zařízení dohledový systém ověří nový stav 3x za sebou po 10 sec. a teprve při 100 % úspěšnosti této kontroly vyšle zprávu o ukončení výpadku.

Krátkodobá nedostupnost odezvy neznamená zákonitě nedostupnost serveru, či jiného síťového zařízení, proto pevně věříme, že tato inteligentní služba bude hodnotným přínosem nejen pro techniky z oboru IT.

Technický dohled

je nejběžnějším typem dohledu, který umožňuje sledovat pouze technickou funkčnost sledované komponenty. Využívá se zejména u síťových prvků (přepínače, směrovače apod.), hardwarových komponentů (servery apod.) a aplikací, a poskytuje informace pro vysoce odborné role v IT.

ksd8t0p9

Dohled služby

Pokročilý dohled umožňuje sledovat funkčnost konkrétní IT služby. Dohledový systém umí pomocí servisního modelu mapovat dopad výpadků technických komponent na IT služby i business služby. Příkladem je dohled služby elektronického obchodu – je/není možné obchodovat.

yn6k6xbb